Buzdolabının motorundan gelen sesler bazen normal işleyişle ilgili olabilir, ancak bazı durumlarda sorunların belirtisi olabilir. Aşağıda buzdolabının motorundan gelen seslerin muhtemel nedenlerini bulabilirsiniz:

  1. Normal Çalışma Sesleri: Buzdolabı motoru ve kompresörü normal çalışma sırasında belirli sesler çıkarabilir. Bu genellikle düşük bir vızıltı, hafif bir uğultu veya hafif bir tıkırtı şeklinde olabilir. Bu sesler normaldir ve buzdolabının soğutma işlemi sırasında oluşur.
  2. Buzdolabı Kapısının Açılması: Buzdolabının kapısı açılıp kapatıldığında veya hava sirkülasyonu sağlamak için fanlar devreye girdiğinde bazı sesler duyulabilir. Bu normaldir.
  3. Buzdolabının Çalışma Döngüsü: Buzdolabı, içindeki sıcaklık ayarına göre düzenli aralıklarla çalışır ve durur. Bu çalışma döngüsü sırasında motor çalışırken sesler olabilir.
  4. Su Valfi: Buzdolaplarında buz yapma veya su dağıtma özellikleri varsa, su valfi açıldığında suyun akışı nedeniyle bazı sesler duyulabilir.

Ancak, bu seslerden farklı veya şiddetli bir ses varsa veya motorunuzdan anormal sesler geliyorsa, bu sorunun nedenini belirlemek ve gerektiğinde bir servis teknisyeni çağırmak önemlidir. Anormal sesler, motorun veya başka bir bileşenin arızalı olabileceği bir işaret olabilir. Bu tür durumlarda, cihazı kapatın ve bir profesyonel teknisyenin incelemesini sağlayın. En iyi desteği almak için Garanti Servisim İletişim ile iletişime geçin. Size en iyi hizmeti sunmak için buradayız.